Aktualności

dozynki1924 sierpnia odbędą się Dożynki Gminne w Woli Zachariaszowskiej. Msza Święta Dożynkowa zostanie odprawiona w kościele parafialnym w Woli Zachariaszowskiej. Prócz prezentacji wieńców i korowodów dożynkowych wystąpi  Jurajska Kapela Folklorystyczna wraz z zespołem ludowym Folklove, a zwieńczeniem dożynek będzie zabawa taneczna. Atrakcje towarzyszące imprezie to m.in. jarmark produktów regionalnych, prezentacja twórczości ludowej oraz mini wesołe miasteczko. Swoje stoiska zaprezentują pracownicy z Urządu Gminy Zielonki z programem wymiany pieców, Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Zielonki z programem edukacji ekologicznej Termoaktywni oraz pracownicy GOPS z kampanią edukacyjno-informacyjną.

Mapa parkingów w trakcie dożynek dostępna jest: TUTAJ.

Czytaj więcej: Dożynki Gminne 2019 - 24 sierpnia

Piknik rodzinny BatowiceSołtys, Rada Sołecka oraz Koło Gospodyń Wiejskich wsi Batowice zapraszają na Piknik Rodzinny, który odbędzie się 31 sierpnia (sobota) o godz. 16:00 na boisku sportowym przy Budynku Sołeckim w Batowicach.
W programie liczne atrakcje m.in. kreatywne zabawy z gliną, wspólne przygotowywanie ciasteczek, zabawy integracyjne, pokaz wielkich baniek mydlanych, tańce animacyjne, pokaz iluzjonisty i wiele innych atrakcji. Zapraszamy!

Badania mammograficzne ZielonkiBezpłatne badania mammograficzne LUX MED DIAGNOSTYKA wykonuje w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego. Wykonywane jest przez wyspecjalizowany, doświadczony personel medyczny. Jest szybkie i całkowicie bezpieczne. Paniom, u których zaistnieje konieczność wykonania badań uzupełniających LUX MED udzieli wszelkich wskazówek i pomoże w umówieniu dogodnego i szybkiego terminu dalszych badań. Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie czekała na Panie w miejscowości: Zielonki – 26 sierpnia 2019 w godzinach od 12.30 do 15.30 przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej (parking poniżej Parku Wiejskiego), ul. Galicyjska 17

Czytaj więcej: Bezpłatna mammografia  w mobilnej pracowni mammograficznej LUX MED - 26 sierpnia Zielonki

badanie tarczycyPowiat Krakowski, Gmina Zielonki wraz z Centrum BELUGA-med w dniu 22 września 2019 roku organizują akcję profilaktyczną chorób tarczycy w Centrum Integracji Społecznej przy ul. Galicyjskiej 17A w Zielonkach w godz. 08.00 – 15.00.
Akcja skierowana jest do kobiet w wieku od 25 lat i obejmuje badanie USG tarczycy, pobranie krwi na oznaczenie TSH oraz konsultację endokrynologiczną w wypadku potrzeby dalszej diagnostyki i podjęcia działań. Akcja finansowana jest w całości przez Powiat Krakowski.
Rejestracja pod numerem telefonu: 12 353 45 46, 12 265 23 00

marchewkaPL

 

22 września odbędzie się piąta edycja Marchewkowego Półmaratonu. Start i meta znajdować się będą na boisku LKS Zieleńczanka, ul. Do Cegielni w Zielonkach. Bieg główny to 21,6 km, ale można wystartować: w biegu rodzinnym (1km), biegu na dystansie 13,8 km, 6,3 km oraz Nordic Walking.  
Dzieci i młodzież mogą wziąć udział w biegu na dystansie: 300m, 600m i 900m w kat wiekowych: 7-8 lat, 9-10 lat, 11-12 lat.
Prosimy zapoznać się z regulaminem, mapkami dystansów (bieg główny, bieg średni, bieg krótki, nordic walking, bieg rodzinny) oraz programem imprezy.

LegionistowReferat Dróg i Komunikacji UG Zielonki informuje, że od 12 sierpnia 2019 r. (poniedziałek) na drodze gminnej ul. Legionistów w Boleniu (na odcinku ok 60 mb - oznaczonym kolorem granatowym - mapka obok) wykonywane będą roboty budowlane mające na celu poszerzenie drogi wraz z umocnieniem skarpy.
W związku z powyższym wykonawca planuje całkowite zamknięcie drogi pomiędzy posesjami nr 22 i nr 59 w godzinach od 7.00 - 17.00.  Przewidywany czas realizacji przedmiotowych prac do 30 sierpnia 2019 r. (piątek).
Za utrudnienia przepraszamy. 

BosutowReferat Inwestycji Sieciowych UG Zielonki informuje, że od dnia 12 sierpnia 2019 r. (poniedziałek) prowadzone będą roboty związane z budową sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Bosutów w rejonie ulicy Kosynierów (na odcinku od skrzyżowania z ul. Krakowską w kierunku ul. Kwiatów Polnych).  Wykonawca planuje całkowite zamknięcie drogi w godzinach od 7.00-17.00. Podane przedziały czasowe mają charakter orientacyjny.  Należy się liczyć z czasowymi utrudnieniami w dojazdach do posesji oraz ruchu pieszym.
Numer kontaktowy do przedstawiciela wykonawcy na budowie: 605-262-901.
Numer kontaktowy do inspektora nadzoru inwestorskiego: 534-744-494.
Zadanie związane z budową sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Bosutów jest realizowane w ramach projektu "Gospodarka wodno-ściekowa w Gminie Zielonki - IV etap" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

garliczka trojanowiceInformujemy, że rozpoczynają się prace związane z wykonaniem nawierzchni asfaltowej na odcinku: Garliczka ul. Na Chochół (od ul. Muzycznej) – Trojanowice ul. Miechowska. W dniu 9 sierpnia 2019 r. wykonana zostanie podbudowa, a w kolejnych dniach ( z wyłączeniem weekendu) - realizowana będzie budowa nawierzchni asfaltowej.
W związku z powyższym, w godzinach od 8:00 do 17:00 występować będą utrudnienia oraz okresowe zamknięcie ww. dróg dla ruchu.
Za utrudnienia przepraszamy. 

Badanie USG BatowiceStowarzyszenie Kobiet z Problemami Onkologicznymi „Amazonka” Krzeszowice zaprasza wszystkich mieszkańców gminy Zielonki na bezpłatne badanie znamion i USG jamy brzusznej. Badania współfinansowane są przez Powiat Krakowski w ramach programu ochrony i promocji zdrowia.

Badania odbędą się od 12 sierpnia do 15 września 2019 roku w Centrum Medycznym Batowice, ul. Karola Wojtyły 110 w godzinach od 8:00 do 18:00. Godziny badań ustalane są indywidualnie po rejestracji.

Informacje i zapisy: 12 285 94 17

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!


plakat konkurs bukiet maryjny2019Izba Regionalna w Zielonkach oraz Sołectwo Zielonki i Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Zielonkach serdecznie zapraszają do uczestnictwa w VII edycji konkursu „Najpiękniejszy bukiet dla Panny Maryi". Konkurs odbędzie się w Święto Matki Boskiej Zielnej, 15 sierpnia 2019 r., przy kościele pw. NNMP w Zielonkach. Bukiety będą oceniane w czterech kategoriach: Tradycyjny Bukiet Zielny i Artystyczna Kompozycja Kwietna (dla osób dorosłych), Cudowny Bukiet (dla młodzieży w wieku 13-18 lat) oraz Mały Bukiet (dla dzieci do 12 lat).
Warunkiem uczestnictwa jest stworzenie bukietu kwietnego i zgłoszenie go do konkursu w czwartek 15 sierpnia 2019 r. (Święto Matki Boskiej Zielnej), w godzinach od 11.15 do 12.00 przy kościele parafialnym w Zielonkach. Finał konkursu odbędzie się w tym samym dniu w godzinach od 12.00 do 13.15 obok ołtarza polowego przy wejściu do kościoła w Zielonkach. We wszystkich kategoriach konkursowych bukiety mają zawierać wyłącznie rośliny pochodzące z lasów, łąk i ogrodów, ze szczególnym uwzględnieniem ziół (np. mięta, ruta, dziewanna, lebiodka, krwawnik, hyzop, czarnuszka, cząber, rozmaryn i inne) oraz kwiatów polnych i ogrodowych, a także gałązki (np. jarzębiny, leszczyny, mirtu). Regulamin konkursu dostępny tutaj: link.

garlicaRodzinnie, wśród przyjaciół, z dziecięcą radością – tak było 3 sierpnia podczas pikniku w Garlicy Duchownej. Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji między innymi: przedstawienie teatralne, pokazy taneczne, warsztaty cyrkowe, miasteczko ze strefą dla maluchów i placem zabaw oraz stoisko informacyjne programu „Rodzina 500 Plus”. W bajkowym repertuarze wystąpiła Aleksandra Krzyworzeka, a o urokach wsi z satyrą w tle opowiedzieli – Gawędziarze i Śpiewacy z Grębynic. Zwieńczeniem imprezy była loteria fantowa oraz zabawa taneczna z zespołem Barwa. Zapraszamy również na: film.

Czytaj więcej: Garlicki piknik radości

bibice lipowaInformujemy, że w dniu 7 sierpnia 2019 r. rozpoczną się prace związane z wykonaniem podbudowy, a w kolejnych dniach - nawierzchni asfaltowej w Bibicach na ul. Lipowej (odcinek w polach, na którym jeszcze nie ma asfaltu).

W związku z powyższym, w czasie wykonywania robót budowlanych droga będzie nieprzejezdna.

Za utrudnienia przepraszamy. 

DSC01461W lipcu Referat Inwestycji Sieciowych Urzędu Gminy Zielonki przekazał do eksploatacji nowo wybudowane sieci kanalizacyjne i wodociągowe w 6 lokalizacjach. Zostały zrealizowane w ramach projektu „Gospodarka wodno-ściekowa w Gminie Zielonki – IV etap”. Przypominamy, że projekt, kontynuowany od 2017 r., obejmuje 37 km sieci i 688 sięgaczy do gospodarstw w miejscowościach: Brzozówka, Bibice, Wola Zachariaszowska, Owczary, Garliczka, Bosutów-Boleń, Grębynice, Korzkiew, Januszowice, Garlica Murowana, Przybysławice, Węgrzce, Zielonki oraz 10 pompowni. Inwestor, gmina Zielonki, zachęca mieszkańców do przyłączania się do sieci gminnej:

Czytaj więcej: Projekt „Gospodarka wodno-ściekowa w Gminie Zielonki – IV etap” - aktualności z budowy

DSC01436Tuż przy hali sportowej i Szkole Podstawowej w Zielonkach powstało boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią, zastąpiło wysłużony już kort tenisowy. Budowa kosztowała  436 964,93 zł, na zadanie uzyskano dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 za pośrednictwem LGD Korona Północnego Krakowa w kwocie 213 799 zł. 19 lipca zakończono prace, inwestycja została już odebrana.

Czytaj więcej: Nowe boisko do kilku gier

autobusZarząd Transportu Publicznego w Krakowie informuje, że od 27 lipca 2019 r. (sobota) zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu linii aglomeracyjnych na obszarze gmin: Zielonki, Michałowice i Iwanowice dot. linii 217, 227, 247, 257, 277, 280, 917. Na trasie linii 257 zostanie uruchomiony dodatkowy przystanek o nazwie "Michałowice I", funkcjonujący tylko w kierunku Naramy Remizy, zlokalizowany na DK7, po skręcie w lewo z ul. Jana Pawła II, w istniejącej zatoce (przystanek ten funkcjonuje obecnie dla linii 260 i 277). Kolejne zmiany dotyczą korekty nazw przystanków, można się z nimi zapoznać na stronie ZTP: link oraz w rozwinięciu wiadomości.

Czytaj więcej: Zmiany nazw przystanków od 27 lipca