Piknik w Owczarach 12 czerwca 2019 r. społeczność Szkoły Podstawowej im. E. Kwiatkowskiego, mieszkańcy Owczar oraz okolicznych miejscowości i zaproszeni goście bawili się na pikniku rodzinnym zorganizowanym przy szkole. Rozmaitość atrakcji, w tym specjały podniebienia w postaci domowych ciast upieczonych przez rodziców oraz grillowanych przysmaków, sprawiła, że kilka popołudniowych godzin upłynęło niczym mgnienie oka.
Piknik poprowadziła dyrektor szkoły Małgorzata Iskra. Zebrani rodzice z łezką w oku oklaskiwali występy najmłodszych uczniów, które nawiązywały do Dnia Matki i Dnia Ojca. Starsi wystąpili w kilku programach artystycznych. Czwartoklasiści przekonywali do podjęcia walki z domowym spalaniem odpadów w przedstawieniu o chorym piecu pod hasłem: "Kochasz dzieci, nie pal śmieci". Piątoklasiści i szóstoklasiści  w przedstawieniu "Atlas uczniów" ukazali kalejdoskop uczniowskich indywiduów, które mogłyby  przysporzyć o ból głowy najtęższego i zaprawionego w zawodzie  belfra. Siódmoklasiści odegrali sceny "Wojny domowej", żonglując z dowcipem stereotypami na temat rodziny.
Zebrani mieli też okazję posłuchać solowych występów uczniów szkoły, tegorocznych laureatów Konkursu Piosenki Angielskiej w Woli Zachariaszowskiej: Kamili Banduły i Kamila Sieńko oraz koncertu akordeonowego absolwenta Bartosza Sioły.
Z entuzjastycznym przyjęciem spotkały się też pokazy artystyczno - sportowe w wykonaniu karateków z Klubu Karate Kyokushin Skała pod czujnym trenerskim okiem pana Sękiewicza oraz w wykonaniu grupy cheerliderek z Michałowic.
W przerwach między pokazami uczestnicy pikniku korzystali z oferty wielu stoisk - wymieniali lub kupowali książki przeczytane już przez innych, oglądali i kupowali zdjęcia ze szkolnych imprez, malowali twarze, tworzyli ogromne bańki mydlane, cierpliwie czekali na zaplatanie warkoczyków, robili ozdobne świece. Najmłodsi korzystali z dmuchanych zjeżdżalni i basenów z kulkami.
Zastęp straży pożarnej z Owczar zgromadził przy swoim wozie tłum obserwatorów, którzy podziwiali symulację akcji ratowniczej po wypadku samochodowym. Na koniec pasjonaci piłki nożnej mieli okazję wylicytować piłki, koszulki, proporczyki piłkarzy klubu "Wisła".
Tegoroczny Piknik Rodzinny po raz kolejny udowodnił, że społeczność Szkoły stanowi zintegrowane środowisko, które ma wspólne cele, potrafi współpracować, ale też radośnie korzystać z owoców wspólnego działania.

Ewelina Paluch

Piknik w Owczarach 2
Piknik w Owczarach 3